Offering you a complete choice of products which include luxceil car showroom stretch ceiling, luxceil showroom interior stretch ceiling and luxceil showroom led stretch ceiling.
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.28 mm |
| Features | Durable Coating |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Color | White |
| Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Car Showroom |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Color | White |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Showroom |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Wattage | 12 W |
| Lighting Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000 K |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Showroom |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Riyaz (Owner)
Volts And Watts India
106, Sulamani Complex, Pratapnagar Road
Vadodara - 390004, Gujarat, India