Our range of products include luxceil car showroom stretch ceiling, luxceil car showroom led stretch ceiling, luxceil car showroom backlit stretch ceiling, luxceil white car showroom stretch ceiling and pixel led stretch ceiling.
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Exposed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Color | White |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Car Showroom |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Exposed Grid |
| Thickness | 0.3 mm |
| Color | White |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Car Showroom |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Exposed Grid |
| Thickness | 0.25 mm |
| Color | White |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Car Showroom |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Type | Concealed Grid |
| Surface Treatment | Coated |
| Thickness | 0.24 mm |
| Features | Durable Coating |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Color | White |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Car Showroom |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Surface Finish | Printed |
| Panel Thickness | 0.25 mm |
| Color | Printed Design |
| Light Transmission | Backlit |
| Application Area | Banquet Hall |
| Installation Type | Concealed |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Riyaz (Owner)
Volts And Watts India
106, Sulamani Complex, Pratapnagar Road
Vadodara - 390004, Gujarat, India