Offering you a complete choice of products which include luxceil eco green led stretch ceiling, luxceil music studio led stretch ceiling and ceiling skylight glass.
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Wattage | 10 W |
| IP Rating | IP40 |
| Body Material | Ceramic |
| Dimmable | Yes |
| Color Temperature | 3000 K |
| Brand | Luxceil |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Coated |
| Thickness | 0.22 mm |
| Brand | Luxceil |
| Usage/Application | Music Studio |
| Country of Origin | Made in India |
| Lighting Type | LED |
| Voltage | 220V |
| Color Temperature | 3200 K |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | Glas |
| Shape | Trapezoidal |
| Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Riyaz (Owner)
Volts And Watts India
106, Sulamani Complex, Pratapnagar Road
Vadodara - 390004, Gujarat, India