Offering you a complete choice of products which include luxceil bedroom led stretch ceiling, luxceil modular kitchen led stretch ceiling, luxceil bedroom interior stretch ceiling, luxceil farm house interior stretch ceiling and luxceil dining room stretch ceiling.
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 0.25 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Bedroom |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Color | Red |
| Lighting Type | LED |
| Wattage | 10 W |
| Brand | Luxceil |
| Dimmable | Yes |
| Color Temperature | 3000 K |
| Lighting Color | Warm White |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Modular Kitchen |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Usage/Application | Bedroom |
| Material | FRP |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 0.22 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Type | Concealed Grid |
| Usage/Application | Farm House |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 0.22 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Luxceil |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Galvanised |
| Type | Concealed Grid |
| Technique | Cold Rolled |
| Usage/Application | Dining Room |
| Brand | Luxceil |
| Thickness | 0.22 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Ceiling Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Riyaz (Owner)
Volts And Watts India
106, Sulamani Complex, Pratapnagar Road
Vadodara - 390004, Gujarat, India