Providing you the best range of luxceil malls led interior ceiling and luxceil mall led ceiling with effective & timely delivery.
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Wattage | 10 W |
| IP Rating | IP44 |
| Voltage | 220V |
| Dimmable | Yes |
| Color Temperature | 3500 K |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Malls |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Brand | Luxceil |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Mall |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Riyaz (Owner)
Volts And Watts India
106, Sulamani Complex, Pratapnagar Road
Vadodara - 390004, Gujarat, India