Pioneers in the industry, we offer luxceil av style swimming pool stretch ceiling, luxceil swimming pool led stretch ceiling and luxceil swimming pool stretch ceiling from India.
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Galvanised |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Swimmimg Pool |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Luxceil |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Swimming Pool |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Features | Tamper Proof |
| Manufacturing Technique | Hot Rolled |
| Surface Treatment | Coated |
| Material | Fiberglass |
| Brand | Luxceil |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Swimmimg Pool |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Riyaz (Owner)
Volts And Watts India
106, Sulamani Complex, Pratapnagar Road
Vadodara - 390004, Gujarat, India