Our product range includes a wide range of luxceil onyx effect stretch ceiling, luxceil stone effect stretch ceiling, luxceil stone finish stretch ceiling, luxceil fiberglass stone effect stretch ceiling and onex concealed grid stretch ceiling.
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Features | Water Proof |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 45 mm |
| Size | 610 x 610 mm |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Type | Concealed Grid |
| Area of Application | For Commercial Use |
| Features | Tamper Proof |
| Brand | Luxceil |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 610 x 610 mm |
| Height | 50 mm |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Brand | Luxceil |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 610 x 610 mm |
| Height | 40 mm |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Type | Concealed Grid |
| Surface Treatment | Embossed |
| Features | Durable Coating |
| Brand | Luxceil |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Material | Fiberglass |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 50 mm |
| Size | 610 x 610 mm |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Surface Finish | High Gloss |
| Panel Thickness | 0.25 mm |
| Color | Printed Design |
| Light Transmission | Backlit |
| Application Area | Hotel |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Riyaz (Owner)
Volts And Watts India
106, Sulamani Complex, Pratapnagar Road
Vadodara - 390004, Gujarat, India