Manufacturer of a wide range of products which include luxceil indoor stadium stretch ceiling, luxceil badminton court stretch ceiling, luxceil sports club stretch ceiling and luxceil stadium led stretch ceiling.
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.25 mm |
| Color | White |
| Brand | Luxceil |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Indoor Stadium |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Color | White |
| Brand | Luxceil |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Badminton Court |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.25 mm |
| Color | White |
| Brand | Luxceil |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Sports Club |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Color | White |
| Brand | Luxceil |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Stadium |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Riyaz (Owner)
Volts And Watts India
106, Sulamani Complex, Pratapnagar Road
Vadodara - 390004, Gujarat, India