Manufacturer of a wide range of products which include luxceil wooden texture stretch ceiling, luxceil wooden 3d stretch ceiling, luxceil wooden stretch ceiling, luxceil stretch fabric ceiling and 3d retractable stretch ceiling.
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 0.25 mm |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Color | Brown |
| Brand | Luxceil |
| Material | Wooden |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Film Coated |
| Thickness | 0.22 mm |
| Color | Brown |
| Area of Application | For Commercial Use |
| Features | Water Proof |
| Brand | Luxceil |
| Country of Origin | Made in India |
| Ceiling Material | Wooden |
| Design | 3D |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Film Coated |
| Thickness | 0.22 mm |
| Color | Brown |
| Area of Application | For Commercial Use |
| Brand | Luxceil |
| Material | Wooden |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Commercial |
| Country of Origin | Made in India |
| FABRIC TYPE | Translucent, Lacquer, Glossy, Matt, Metallic, Perforated, Printed |
| PROFILE /TRACKS | Visible/Invisible PVC / Aluminium profile, Mural, Universal, Separator profile |
| PROFILE & DIMENSION | On the basis of information specified by client |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 sq ft
Riyaz (Owner)
Volts And Watts India
106, Sulamani Complex, Pratapnagar Road
Vadodara - 390004, Gujarat, India