Prominent & Leading Manufacturer from Vadodara, we offer luxceil two layer stretch ceiling, luxceil decorative two layer stretch ceiling and luxceil double layer stretch ceiling.
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.3 mm |
| Color | White |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Manufacturing Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.28 mm |
| Color | White |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.26 mm |
| Color | White |
| Brand | Luxceil |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Riyaz (Owner)
Volts And Watts India
106, Sulamani Complex, Pratapnagar Road
Vadodara - 390004, Gujarat, India