Prominent & Leading Manufacturer from Vadodara, we offer luxceil hotel printed stretch ceiling, luxceil church stretch ceiling, luxceil led beautiful printed stretch ceiling, luxceil led printed stretch ceiling, luxceil printed stretch fabric ceiling and luxceil bathroom stretch ceiling.
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Thickness | 0.22 mm |
| Surface Treatment | Coated |
| Color | White |
| Features | Durable Coating |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Technique | Cold Rolled |
| Type | Exposed Grid |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Hotel |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Church |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Type | Exposed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Features | Tamper Proof |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Surface Treatment | Coated |
| Material | Aluminum |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Country of Origin | Made in India |
| Lighting Type | LED |
| Pattern | Printed |
| Color Temperature | 6500 K |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Exposed Grid |
| Thickness | 0.25 mm |
| Features | Water Proof |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Brand | Luxceil |
| Material | Fabric |
| Country of Origin | Made in India |
| Print Type | UV Printed |
| Area of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 0.5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Printed stretch celling |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Luxceil,Barrisol,Artemim,Armstrong,Everest,Gyproc,Euroceil,Iceil,Skylite,Neumate |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Bathroom |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.22 mm |
| Brand | Luxceil |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Temple |
| Lighting Type | LED |
| Ceiling Material | Fabric |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Luxceil |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Temple |
| Ceiling Material | Fabric |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Luxceil |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Ceiling Material | Fabric |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Printed |
| Lightting Type | LED |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Riyaz (Owner)
Volts And Watts India
106, Sulamani Complex, Pratapnagar Road
Vadodara - 390004, Gujarat, India